Evenimente sportive - Scoala Gimnaziala Nr. 3

Elevi > Activități extrașcolare > Evenimente
EVENIMENTE SPORTIVE
APLAUZE PENTRU GIMNASTELE ȘCOLII

Echipa de gimnastică artistică a Școlii gimnaziale nr. 3, pregătită de dna profesoară Loredana  Coca a fost aplaudată la scenă deschisă, pentru programul prezentat în cadrul ceremoniei de deschidere a celei de-a doua ediții a „Spartachiadei profesorilor”. Această competiție se organizează în cadrul manifestărilor prilejuite de  Ziua educației, sărbătorită la nivel mondial în fiecare an din 1994,  la data de 5 octombrie.

SĂPTĂMÂNA NAȚIONALĂ A SPORTULUI PENTRU TOȚI – OCTOMBRIE 2014

Echipa de handbal băieți, clasele V-VI,  antrenată de prof. Cătălina Loghin, a câștigat locul I și Cupa Toamnei în cadrul turneului de juniori IV, desfășurat în  sala de sport a Liceului cu Program cu Sportiv Suceava, în cadrul „ SĂPTĂMÂNII NAȚIONALE A SPORTULUI PENTRU TOȚI – OCTOMBRIE 2014”. Din lotul campionilor fac parte elevi din clasele a V-a C și a VI-a D.